Jak wybrać rozmiar butów?
Wybierając rozmiar buta musisz pamiętać, że np. wkładka nr 42 u jednego producenta wcale nie musi być identyczna, jak nr 42 innej firmy produkującej buty. Powinniśmy sugerować się długością wkładki mierzoną w centymetrach, wtedy dokładność mierzona jest do 0,5cm. Brandy znanych marek najczęściej mają jedną rozmiarówkę buta – jeśli na stopie idealnie leżał, powiedzmy, nr 44, jest praktycznie pewne, że inny model buta tej firmy również będzie leżał tak samo. Jeśli mamy wątpliwości, powinniśmy zmierzyć stopę. Pięta powinna opierać się o ścianę i tworzyć z podłożem kąt prosty. Stopę mierzymy od środka końca pięty do końca najdłuższego palca. Może to zabrzmieć dziwnie, ale nie każdy ma dwie identyczne stopy. W takim wypadku sugerujemy się wymiarem dłuższej. Pamiętajmy, by do naszego pomiaru dodać 0,5 – 1 cm. Stopy powinniśmy mierzyć po południu lub wieczorem, rano noga jest wypoczęta i pomiar nie będzie precyzyjny. Pamiętaj – buty będą za duże / za małe – w naszym sklepie masz 14 dni na zwrot towaru. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni rozmiar.
Jak czyścić buty zamszowe?
Zamsz to specjalnie obrobiony spód skóry. Posiada dłuższe włosie niż nubuk przypomina kłaczki skóry.
Zamszową powłokę łatwo jest uszkodzić ale wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad aby tego uniknąć. Zabrudzenia z błota należy czyścić po wyschnięciu szczotkując w kierunku ułożenia włosia. Co jakiś czas, miękką szczoteczką należy dokładnie usunąć kurz z butów. Mocniejsze zabrudzenia (po oczyszczeniu szczoteczką) przecieramy wilgotną szmatką/gąbką maczaną w mleku z odrobiną sody. Brzmi dziwnie, ale działa. Po tym zabiegu buty należy delikatnie oczyścić wilgotną gąbką maczaną w wodzie. Warto wypchać buty papierem aby wyciągnął ze środka wilgoć. Po wyschnięciu w temperatusze pokojowej czyścimy ponownie buty szczotką tym razem o twardszym włosiu.

W jeżeli nie ufacie domowym sposobom to w sklepach możecie kupić specjalną piankę do czyszczenia zamszu a także specjalne szczoteczki i gumki. Cała procedura czyszczenia opisana jest na opakowaniach.
Jak czyścić buty z nubuku?
Nubuk to przeszlifowaną część skóry. Posiada włosie którtsze od zamszu przypominające delikatny meszek.
WIększość zabrudzeń można usunąć delikatną szczoteczką i wilgotną gąbką. W przypadku zabrudzenia błotem buty należy czyścić po wyschnięciu szczotkując w kierunku ułożenia włosia. Mocniejsze zabrudzenia (po oczyszczeniu szczoteczką) przecieramy wilgotną szmatką/gąbką maczaną w mleku z odrobiną sody. Brzmi dziwnie, ale działa. Po tym zabiegu buty należy delikatnie oczyścić wilgotną gąbką maczaną w wodzie. Warto wypchać buty papierem aby wyciągnął ze środka wilgoć. Po wyschnięciu w temperatusze pokojowej czyścimy ponownie buty szczotką.

W jeżeli nie ufacie domowym sposobom to w sklepach możecie kupić specjalną piankę do czyszczenia, a także specjalne szczoteczki i gumki. Cała procedura czyszczenia opisana jest na opakowaniach.
Jak czyścić buty skórzane?
Wszystkie skórzane buty dobrze jest zaimpregnować po zakupie. W sklepach obecnie dostępna jest cała gama preparatów impregnujących. W przypadku butów ze skóry białej nie polecamy stosowania kremów i wazliny gdyż istnieje ryzyko powstania tlustych plam. Mozecie ich śmiało użyć w przypadku butów ze skóry ciemnej.
Zabrudzenia z butów możemy usuwać szczoteczką i przygotowaną do tego ciepłą wodą z mydłem. Raz na jakiś czas jest to polecany zabieg, ponieważ chroni powierzchnię przed brudem. Butów nie powinniśmy umieszczać na włączonym grzejniku bądź kaloryferze – ciepło płynące z urządzeń grzewczych powoduje odkształcenie się buta. Dobrze jest wypełnić wnętrze obuwia papierem – chłonie on wilgoć z wnętrza. Pamiętajcie aby po tym zabiegu całkiem już suche obuwie natłuścić.
Jak prać buty?
Ceny butów Vans na naszej stronie są tak niskie, że nie opłaca się ich prać - lepiej kupić nowe ;)
Nie polecamy prać całości butów. Detergenty i wysoka temperatura mogą nieodwracalnie uszkodzić obuwie. Nie znaczy to jednak, że nie można wyparać ich części. Śmiało możecie wyprać sznurowadła i wkładki. :)
Jak sie pozbyć nieprzyjemnego zapachu obuwia?
Przyczyną smrodu z butów są namnarzające się bakterie. W sklepach można kupić całą masę preparatów mających na celu uporanie się z tym problemem, ale możemy sobie z tym poradzić nie wychodząc z domu. Najważniejsze aby buty dokładnie wyczyścić i wysuszyć. Nie wkładajcie ich w tym celu do piekarnika tylko poczekajcie cierpliwie. Następnie szczelnie zawinięte w reklamówkę wkładamy je na noc do zamrażalnika. To powinno załatwić sprawę. Gdyby jednak zapach pozostał to polecamy zasypać buty na noc sodą oczyszczoną.
kontakt
[email protected]
tel: 91 488 9631
kom: 603 600 963
pon-pt 8:00 - 16:00
sobota 10:00 - 15:00